Johtokunta 2018

Puheenjohtaja

Sini Hirvonen
sini.s.hirvonen@gmail.com
puh. 0443299481


Johtokunnan muut jäsenet

  • Annika Saviluoto, sihteeri, (annika.saviluoto@gmail.com)
  • Marianne Vensu, varapuheenjohtaja, (m.vensu@gmail.com)
  • Anu Haapoja, taloudenhoitaja, (anu.haapoja@katrilli.fi)
  • Maiju Kajosaari, (maiju.kajosaari@elisanet.fi)
  • Timo Neuvonen, (timo.neuvonen62@gmail.com)
  • Marja Pihkala, (marja.nicefactor@gmail.com)

Ohjaajat

LASTEN TEATTERI

Aino Unkila
044 335 1081
aino.unkila@gmail.com
(Käpylä)

Milla Hilke
044 033 1728
milla.hilke@gmail.com
(Poikkilaakso, Meilahti ti)

Petra Haapio
petrahaapio@gmail.com
puh. 050 521 3309
(Töölö)

Tarja Sahlstedt
tarja.sahlstedt(at)gmail.com
puh. 044 326 8018
(Meilahti ke ja pe)


VIULUKLUBI
Nelli Ikola-Heiska
nellikola@gmail.com

LAULURYHMÄ KIEPPI

Lotta Hagfors

charlode@gmail.com

AIKUISTEN KANSANTANSSI

KÄRRI
yhteyshenkilö Tapio Kenttä
050-3725103

opettaja Riina Hosio
riina.hosio@gmail.com

LYKKY
Sini Hirvonen 0443299481
sini.s.hirvonen@gmail.com


FOLKJAM

Riina Hosio, riina.hosio@gmail.com (Pitäjänmäki)

Elias Martikainen, 040 5394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

(Arabianranta ja Roihuvuori)


LASTEN KANSANTANSSI

TYRNI, TUISKE, VINHA, JUKSU, NOPSA ja JIPPO (to)
Elias Martikainen, 040 5394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat:
Tuiske: Olivia Heikkilä
Vinha: Alma Rantalaiho ja Kerttu Gröhn
Juksu: Saga Gröhn ja Edla Vensu

HUISKE ja PILKE

Riina Hosio, riina.hosio@gmail.com

Huiskeen apuohjaaja Silja Oja.

JEKKU ja JIPPO (ti)

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen@gmail.com

Jekun apuohjaaja Venla Jyrkinen.

KAPSE ja VÄLKE
Linnea Tuori, 045 1127275
linnea.tuori@gmail.com

MUSIIKKILIIKUNTA

Jipsa, Jyty, Vilke, Vinkse, Tipse ja Nuppu

Elias Martikainen, 0405394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi