Johtokunta 2020

Puheenjohtaja

Sini Hirvonen
sini.s.hirvonen@gmail.com
puh. 0443299481


Johtokunnan muut jäsenet

  • Pirkko Koivunen, sihteeri (pirkko.k.koivunen@gmail.com)
  • Marianne Vensu, varapuheenjohtaja, ohjaajavastaava (m.vensu@gmail.com)
  • Anu Haapoja, taloudenhoitaja, (anu.haapoja@katrilli.fi)
  • Virve Seppänen, jäsensihteeri, (virve71@gmail.com)
  • Timo Neuvonen, (timo.neuvonen62@gmail.com)
  • Marja Pihkala, (marja.nicefactor@gmail.com)

Ohjaajat

LASTEN TEATTERI

Hilla Hanhela
hilla@hilla.org
puh. 045 332 3321
(Poikkilaakso)

Petra Haapio
petrahaapio@gmail.com
puh. 050 521 3309
(Töölö, Käpylä)

Riina Salmi

rsalmi92@gmail.com
puh. 050 431 9410
(Meilahti)

MUSIIKKILIIKUNTA

Nuppu, Jipsa, Vinkse ja Tipse
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

Mesi ja Muru
Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi@gmail.com

Pulmu
Hanna Poikela, 040 778 6358
hanna.poikela@gmail.com

LASTEN KANSANTANSSI

PILKE
Hanna Poikela, 040 778 6358
hanna.poikela@gmail.com

METKA
Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi@gmail.com

KAPSE ja VÄLKE
Ella Rautamies, 040 865 7909,
ella.rautamies@gmail.com

JEKKU ja JIPPO (ti)
Sini Hirvonen, 0443299481, sini.s.hirvonen@gmail.com

VINHA, JYTY, JUKSU, TUISKE ja JIPPO (to)
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat:
Jyty: Alma Rantalaiho ja Kerttu Gröhn
Juksu: Silja Oja ja Edla Vensu
Tuiske: Olivia Heikkilä


AIKUISTEN KANSANTANSSI

KÄRRI ja TÄRSKY

opettaja Riina Hosio, 040 069 4206
riina.hosio@gmail.com

Kärrin yhteyshenkilö Tuija Tanner
tanner.tuija@gmail.com

KANSANTANSSIN ALKEET

Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi@gmail.com

TYRNI, TEKNIIKKAKURSSI ja KEHONHUOLTO

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

LYKKY

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen@gmail.com

BÄNDI

Sirpa Luoma, sipa.luoma@gmail.com

FOLKJAM

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi
(Arabianranta, Roihuvuori ja Munkkivuori)

Milsse Tapojärvi, 044 540 1057
milsse@iloksi.fi
(Pitäjänmäki)

Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi@gmail.com
(Vuosaari)

Hanna Poikela, 040 778 6358
hanna.poikela@gmail.com
(Tapanila)

VIULUKLUBI

Iida Savolainen
iida.savolainen(at)gmail.com
puh. 0408210580


KANSANLAULU

Kuokkavieraat-kuoron yhteyshenkilö Milla Eklund, millaeklund@hotmail.com