Johtokunta 2021

Puheenjohtaja

Pirkko Koivunen

pirkko.k.koivunen(at)gmail.com

Johtokunnan jäsenet

  • Markku Teivainen, varapuheenjohtaja, viestintätiimin jäsen, mteivainen(at)yahoo.com
  • Matti Vaarna, sihteeri, matti.vaarna(at)gmail.com
  • Kaisa Kuusisto, jäsensihteeri, kaisa.kuusisto(at)gmail.com
  • Sini Hirvonen, viestintätiimin jäsen, sini.s.hirvonen(at)gmail.com
  • Timo Neuvonen, puvustonhoitaja, emäntä, timo.neuvonen62(at)gmail.com
  • Saga Gröhn, grohsag(at)gmail.com
  • Marja Pihkala, marja.nicefactor(at)gmail.com
  • Marianne Vensu, info(at)karjalannuoret.fi

Johtokunnan ulkopuoliset toimihenkilöt

Elias Martikainen, toiminnanohjaaja, elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi
Anu Haapoja, taloudenhoitaja, anu.haapoja(at)katrilli.fi

Ohjaajat 2021

LASTEN TEATTERI

Hilla Hanhela
hilla(at)hilla.org
puh. 045 332 3321
(Poikkilaakso)

Petra Haapio
petrahaapio(at)gmail.com
puh. 050 521 3309
(Töölö, Käpylä)

Riina Salmi

rsalmi92(at)gmail.com
puh. 050 431 9410
(Meilahti)

MUSIIKKILIIKUNTA

Nuppu, Jipsa, Vinkse ja Tipse
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Mesi ja Muru
Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi(at)gmail.com

LASTEN KANSANTANSSI

METKA
Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi(at)gmail.com

VÄLKE
Mari Solja, 040 8221378
marisol(at)kapsi.fi

JEKKU
Sini Hirvonen, 044 3299481, sini.s.hirvonen(at)gmail.com

VINHA, VINKSE, JYTY, JUKSU, TUISKE
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat
Juksu: Silja Oja ja Ylva Vensu
Tuiske: Olivia Heikkilä
Jyty: Saga Gröhn ja Kaisa Kuusisto
Vinkse: Benjamin Nguyen


AIKUISTEN JA NUORTEN KANSANTANSSI
KÄRRI ja TÄRSKY

opettaja Riina Hosio, 040 069 4206
riina.hosio(at)gmail.com

Kärrin yhteyshenkilö Tuija Tanner
tanner.tuija(at)gmail.com

KANSANTANSSIN ALKEET

Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi(at)gmail.com

LIEKKI JA TEKNIIKKAKURSSI

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

LYKKY

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen(at)gmail.com

FOLKJAM

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi
(Arabianranta, Roihuvuori ja Munkkivuori)

Milsse Tapojärvi, 044 540 1057
milsse(at)iloksi.fi
(Pitäjänmäki)

Siiri Suoniemi, 050 911 6079
siirisuoniemi(at)gmail.com
(Vuosaari)

PYÖREÄN TORNIN PELIMANNIT

Sirpa Luoma, sipa.luoma(at)gmail.com

VIULUKLUBI

Iida Savolainen
iida.savolainen(at)gmail.com
puh. 0408210580


KANSANLAULU

Kuokkavieraat-kuoron yhteyshenkilö Rilla Eklund, rilla.eklund(at)gmail.com