Johtokunta 2022

Puheenjohtaja

Kaisa Kuusisto,

kaisa.kuusisto(at)gmail.com

Johtokunnan jäsenet

  • Pirkko Koivunen, varapuheenjohtaja, jäsensihteeri, pirkko.k.koivunen(at)gmail.com
  • Venla Hietala, sihteeri, venla.m.k.hietala(at)gmail.com
  • Anu Haapoja, taloudenhoitaja, anu.haapoja(at)katrilli.fi
  • Tuija Tanner, musiikkivastaava, tanner.tuija(at)gmail.com
  • Aino Pietarinen, tanssiohjaajavastaava, Kansalaisfoorumi-vastaava, ainosuom(at)gmail.com
  • Timo Neuvonen, puvustonhoitaja, emäntä, timo.neuvonen62(at)gmail.com
  • Saga Gröhn, viestintätiimin jäsen, grohsag(at)gmail.com
  • Saana Lehmuskoski, saana.lehmuskoski(at)gmail.com
  • Marja Pihkala, marja.nicefactor(at)gmail.com
  • Matti Vaarna, matti.vaarna(at)gmail.com

Toiminnanohjaaja

Elias Martikainen, elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi, puh. 044 732 2114

Ryhmien ohjaajat 2022

LASTEN TEATTERI

Anni Kopra
anni-kopra(at)hotmail.com, puh. 050 408 2384
(Meilahti)

Petra Haapio
petrahaapio(at)gmail.com
puh. 050 521 3309
(Käpylä, nuorten Draamalaamat-ryhmä)

MUSIIKKILIIKUNTA

JIPSA
Arttu Peltoniemi
arttu.peltoniemi(at)gmail.com
puh. 045 197 9730,

TITI, TIPSE
Kaisa Kuusisto
kaisa.kuusisto(at)gmail.com
puh.041 544 1528

LASTEN KANSANTANSSI
TRILLA
Kaisa Kuusisto
kaisa.kuusisto(at)gmail.com
041 544 1528,

TUISKE
Kerttu Gröhn, kerttu.grohn(at)gmail.com
045 8873837,
Edla Vensu, edla.vensu(at)gmail.com,
044 3450575

ROIHU

Sini Hirvonen
sini.s.hirvonen(at)gmail.com
044 3299481

Ella Rautamies,
tanssahd.ella(at)gmail.com

VINKSE
Pirita Laiho

JYTY ja JUKSU
Arttu Peltoniemi,
arttu.peltoniemi(at)gmail.com
045 197 9730,

Apuohjaajat
Jyty: Ylva Vensu

AIKUISTEN JA NUORTEN KANSANTANSSI
KÄRRI ja TÄRSKY
Opettaja:
Riina Hosio,
040 069 4206
riina.hosio(at)gmail.com

Kärrin yhteyshenkilö:

Tuija Tanner
tanner.tuija(at)gmail.com

KANSANTANSSIN ALKEET

Arttu Peltoniemi,
045 197 9730,
arttu.peltoniemi(at)gmail.com

LIEKKI

Anna-Kristiina Oja,
050 365 5026,
oja.anna@gmail.com

Ella Rautamies,
tanssahd.ella[at]gmail.com

LYKKY

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen(at)gmail.com

FOLKJAM

Arttu Peltoniemi,
045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com

PYÖREÄN TORNIN PELIMANNIT

Viive Virtanen,

viive.virtanen[at]iki.fi

VIULUKLUBI

Nelli Ikola, nellikola(at)gmail.com

KUOKKAVIERAAT

Kuoron yhteyshenkilö:

Malla Mälkki, malla.m.malkki(at)gmail.com

Ohjaaja:

Mirva Soininen, mirva.soininen(at)gmail.com