Johtokunta 2019

Puheenjohtaja

Sini Hirvonen
sini.s.hirvonen@gmail.com
puh. 0443299481


Johtokunnan muut jäsenet

  • Pirkko Koivunen, sihteeri (pirkko.k.koivunen@gmail.com)
  • Marianne Vensu, varapuheenjohtaja, (m.vensu@gmail.com)
  • Anu Haapoja, taloudenhoitaja, (anu.haapoja@katrilli.fi)
  • Virve Seppänen, jäsensihteeri, (virve71@gmail.com)
  • Timo Neuvonen, (timo.neuvonen62@gmail.com)
  • Marja Pihkala, (marja.nicefactor@gmail.com)

Ohjaajat

LASTEN TEATTERI

Milla Hilke
044 033 1728
milla.hilke@gmail.com
(Poikkilaakso, Meilahti ti)

Petra Haapio
petrahaapio@gmail.com
puh. 050 521 3309
(Töölö)

Outi Paasivirta
Näyttelijä, muusikko (AMK) musiikkiteatteri
outi.paasivirta@gmail.com
(Käpylä, Meilahti)

VIULUKLUBI

Iida Savolainen
iida.savolainen(at)gmail.com
puh. 0408210580


KANSANLAULU

Kuokkavieraat-kuoron yhteyshenkilö Milla Eklund, millaeklund@hotmail.com


AIKUISTEN KANSANTANSSI

KÄRRI
yhteyshenkilö Tapio Kenttä
050-3725103

opettaja Riina Hosio
riina.hosio@gmail.com

TÄRSKY, ALKEISRYHMÄ ja TEKNIIKKAKURSSI

Riina Hosio
riina.hosio@gmail.com

LYKKY

Sini Hirvonen 0443299481
sini.s.hirvonen@gmail.com


FOLKJAM

Riina Hosio, riina.hosio@gmail.com (Pitäjänmäki, Tapanila ja Lauttasaari)

Elias Martikainen, 040 5394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi
(Arabianranta, Roihuvuori ja Munkkivuori)

Emma Kantelinen, 050 4093022, emma.kantelinen@gmail.com
(Vuosaari, Tapanila)

LASTEN KANSANTANSSI

TUISKE
Béla Gazdag, 045 1332260, m6gabe00@students.oamk.fi
Apuohjaaja Olivia Heikkilä

PILKE ja METKA
Emma Kantelinen, 050 4093022, emma.kantelinen@gmail.com

KAPSE ja VÄLKE
Linnea Tuori, 045 1127275, linnea.tuori@gmail.com

JEKKU ja JIPPO (ti)
Sini Hirvonen, 0443299481, sini.s.hirvonen@gmail.com

TYRNI, VINHA, JYTY, JUKSU, NOPSA ja JIPPO (to)
Elias Martikainen, 040 5394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat:
Jyty: Alma Rantalaiho ja Kerttu Gröhn
Juksu: Silja Oja ja Edla Vensu
Nopsa: Pirkko Koivunen

MUSIIKKILIIKUNTA

Jipsa, Vilke, Vinkse ja Nuppu
Elias Martikainen, 0405394553,
elias.martikainen@nuorisoseurat.fi

Mesi ja Muru

Emma Kantelinen, 050 4093022, emma.kantelinen@gmail.com

Tipse
Béla Gazdag, 045 1332260, m6gabe00@students.oamk.fi