Johtokunta 2022

Puheenjohtaja

Kaisa Kuusisto,

kaisa.kuusisto(at)gmail.com

Johtokunnan jäsenet

  • Pirkko Koivunen, varapuheenjohtaja, jäsensihteeri, pirkko.k.koivunen(at)gmail.com
  • Venla Hietala, sihteeri, venla.m.k.hietala(at)gmail.com
  • Anu Haapoja, taloudenhoitaja, anu.haapoja(at)katrilli.fi
  • Tuija Tanner, musiikkivastaava, tanner.tuija(at)gmail.com
  • Aino Pietarinen, tanssiohjaajavastaava, Kansalaisfoorumi-vastaava, ainosuom(at)gmail.com
  • Timo Neuvonen, puvustonhoitaja, emäntä, timo.neuvonen62(at)gmail.com
  • Saga Gröhn, viestintätiimin jäsen, grohsag(at)gmail.com
  • Saana Lehmuskoski, saana.lehmuskoski(at)gmail.com
  • Marja Pihkala, marja.nicefactor(at)gmail.com
  • Matti Vaarna, matti.vaarna(at)gmail.com

Toiminnanohjaaja

Elias Martikainen, elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi, puh. 044 732 2114

Ryhmien ohjaajat 2022

LASTEN TEATTERI

Anni Kopra
anni-kopra(at)hotmail.com, puh. 050 408 2384
(Poikkilaakso, Meilahti)

Petra Haapio
petrahaapio(at)gmail.com
puh. 050 521 3309
(Käpylä, nuorten Draamalaamat-ryhmä)

MUSIIKKILIIKUNTA

Jipsa
Elias Martikainen
044 7322114, elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Titi, Tipse
Kaisa Kuusisto
041 544 1528, kaisa.kuusisto(at)gmail.com

Vili, Vipse
Mari Solja, 040 822 1378, marisol(at)kapsi.fi

Mesi, Muru, Kliffa
Arttu Peltoniemi
045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com

LASTEN KANSANTANSSI
TRILLA
Kaisa Kuusisto
041 544 1528, kaisa.kuusisto(at)gmail.com

TUISKE
Kerttu Gröhn, 045 8873837, kerttu.grohn(at)gmail.com
Olivia Heikkilä, oliviaeveliinaheikkilaa(at)gmail.com, 040 0940304
Edla Vensu, edla.vensu(at)gmail.com, 044 3450575

ROIHU (ti)
Sini Hirvonen, 044 3299481, sini.s.hirvonen(at)gmail.com

ROIHU (to), VINKSE, JYTY ja JUKSU
Elias Martikainen
044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat
Vinkse: Benjamin Nguyen
Jyty: Ylva Vensu


AIKUISTEN JA NUORTEN KANSANTANSSI
KÄRRI ja TÄRSKY

opettaja Riina Hosio, 040 069 4206
riina.hosio(at)gmail.com

Kärrin yhteyshenkilö Tuija Tanner
tanner.tuija(at)gmail.com

KANSANTANSSIN ALKEET, KANSANTANSSIN TIIVISKURSSIT

Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com

LIEKKI

Anna-Kristiina Oja, 050 365 5026,

LYKKY

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen(at)gmail.com

FOLKJAM

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi
(Roihuvuori)

Milsse Tapojärvi, 044 540 1057
milsse(at)milsse.fi
(Pitäjänmäki)

Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com
(Keskusta, Vuosaari)


Anna-Kristiina Oja
050 365 5026
(Arabianranta)

PYÖREÄN TORNIN PELIMANNIT

Saana Kujala, 050 467 8046, saana.kujala(at)gmail.com

VIULUKLUBI

Nelli Ikola, nellikola(at)gmail.com


KANSANLAULU

Kuokkavieraat-kuoron yhteyshenkilö:
Katja Suvilehto, karamellilja(at)gmail.com

Ohjaaja: Mirva Soininen, mirva.soininen(at)gmail.com