Johtokunta 2021

Puheenjohtaja

Pirkko Koivunen

pirkko.k.koivunen(at)gmail.com

Johtokunnan jäsenet

  • Markku Teivainen, varapuheenjohtaja, viestintätiimin jäsen, mteivainen(at)yahoo.com
  • Matti Vaarna, sihteeri, matti.vaarna(at)gmail.com
  • Kaisa Kuusisto, jäsensihteeri, kaisa.kuusisto(at)gmail.com
  • Sini Hirvonen, viestintätiimin jäsen, sini.s.hirvonen(at)gmail.com
  • Timo Neuvonen, puvustonhoitaja, emäntä, timo.neuvonen62(at)gmail.com
  • Saga Gröhn, grohsag(at)gmail.com
  • Marja Pihkala, marja.nicefactor(at)gmail.com
  • Marianne Vensu, info(at)karjalannuoret.fi

Johtokunnan ulkopuoliset toimihenkilöt

Elias Martikainen, toiminnanohjaaja, elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi, puh. 044 732 2114

Anu Haapoja, taloudenhoitaja, anu.haapoja(at)katrilli.fi

Ohjaajat 2021

LASTEN TEATTERI

Anni Kopra
anni-kopra(at)hotmail.com, puh. 050 408 2384
(Poikkilaakso, Meilahti)

Petra Haapio
petrahaapio(at)gmail.com
puh. 050 521 3309
(Käpylä, nuorten Draamalaamat-ryhmä)

MUSIIKKILIIKUNTA

Jipsa
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Vili A ja B

Mari Solja, 040 822 1378, marisol(at)kapsi.fi

Mesi, Muru, Kliffa
Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com
LASTEN KANSANTANSSI

JEKKU
Sini Hirvonen, 044 3299481, sini.s.hirvonen(at)gmail.com

METKA
Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com

TUISKE
Kerttu Gröhn, 045 8873837, kerttu.grohn(at)gmail.com
Olivia Heikkilä, oliviaeveliinaheikkilaa(at)gmail.com, 040 0940304
Edla Vensu, edla.vensu(at)gmail.com, 044 3450575

VINHA, VINKSE, JYTY, JUKSU
Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

Apuohjaajat

Vinkse: Benjamin Nguyen
Jyty: varmistuu myöhemmin


AIKUISTEN JA NUORTEN KANSANTANSSI
KÄRRI ja TÄRSKY

opettaja Riina Hosio, 040 069 4206
riina.hosio(at)gmail.com

Kärrin yhteyshenkilö Tuija Tanner
tanner.tuija(at)gmail.com

KANSANTANSSIN ALKEET, KANSANTANSSIN TEKNIIKKA

Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com

LIEKKI

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi

LYKKY

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen(at)gmail.com

FOLKJAM

Elias Martikainen, 044 7322114,
elias.martikainen(at)nuorisoseurat.fi
(Arabianranta ja Roihuvuori)

Milsse Tapojärvi, 044 540 1057
milsse(at)milsse.fi
(Pitäjänmäki)

Arttu Peltoniemi,

045 197 9730, arttu.peltoniemi(at)gmail.com
(Keskusta, Vuosaari)

PYÖREÄN TORNIN PELIMANNIT

Saana Kujala, 050 467 8046, saana.kujala(at)gmail.com

VIULUKLUBI

Nelli Ikola, nellikola(at)gmail.com


KANSANLAULU

Kuokkavieraat-kuoron yhteyshenkilö Rilla Eklund, rilla.eklund(at)gmail.com