Johtokunta 2017

Puheenjohtaja
Timo Neuvonen

puh. 050 3375465
timo.neuvonen62@gmail.com

Johtokunnan muut jäsenet

Marianne Vensu, varapuheenjohtaja
(m.vensu@gmail.com)

Sini Hirvonen, sihteeri
(sini.s.hirvonen@gmail.com, puh. 0443299481)

Anniina Virtanen, jäsensihteeri
(ansku_virtanen@suomi24.fi)

Anu Haapoja, taloudenhoitaja
(anu.haapoja@katrilli.fi)

Liisa Närjänen, emäntä
(liisa.narjanen@gmail.com)

Maiju Kajosaari (maiju.kajosaari@elisanet.fi)


Kunniapuheenjohtaja Sirkka Viitanen

Ohjaajat

LASTEN TEATTERI

Hanna Häyhä
044 537 1443
hanna.hayha@gmail.com
(Käpylä, Meilahti)

Laura Ikonen
0407760239
laura.ikonen@gmail.com
(Poikkilaakso)

Petra Haapio
petrahaapio@gmail.com
puh. 050 521 3309
(Töölö)

VIULUKLUBI
Nelli Ikola-Heiska
nellikola@gmail.com

LAULURYHMÄ KIEPPI

Lotta Hagfors

charlode@gmail.com

AIKUISTEN KANSANTANSSI

KÄRRI
yhteyshenkilö Tapio Kenttä
050-3725103

opettaja Riina Hosio
riina.hosio@gmail.com

LYKKY
Sini Hirvonen 0443299481
sini.s.hirvonen@gmail.com


FOLKJAM

Riina Hosio, riina.hosio@gmail.com (Pitäjänmäki)

Elias Martikainen, eliasm_363@hotmail.com
(Arabianranta ja Roihuvuori)


LASTEN KANSANTANSSI


TYRNI, TUISKE, TIMRA, VINHA, JUKSU
Elias Martikainen, eliasm_363@hotmail.com
Apuohjaajat:
Tuiske: Olivia Heikkilä
Timra: Erika Tarkiainen
Vinha: Alma Rantalaiho ja Kerttu Gröhn
Juksu: Saga Gröhn ja Edla Vensu

HUISKE, PILKE ja SÄIHKE

Riina Hosio, riina.hosio@gmail.com

JIPPO ja JEKKU

Sini Hirvonen, 044 329 9481
sini.s.hirvonen@gmail.com
Jekun apuohjaaja Auri Aromaa

KAPSE ja VÄLKE

Jenna Hölttä, 045 2753292

jenna.holtta073@gmail.com
ja
Linnea Tuori, 045 1127275
linnea.tuori@gmail.com

TUIKE
Anniina Virtanen, 040 5420117, ansku_virtanen@suomi24.fi
Apuohjaaja Silja Oja

MUSIIKKILIIKUNTA

Jipsa ja Vilke

Elias Martikainen, eliasm_363@hotmail.com